خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امضاي تفاهم نامه نظارت بر نصب انشعابات آب ( کنتورهاي آب ) و انشعابات فاضلاب

    به گزارش روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان ، تفاهم نامه سه جانبه نظارت بر نصب انشعابات آب (کنتورهاي آب) و انشعابات فاضلاب ما بين سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان ، اداره کل راه و شهرسازي استان و شرکت آب و فاضلاب شهري استان منعقد شد.

در ابتداي جلسه مهندس پژمان پورحبيب رئيس گروه تخصصي مکانيک سازمان اين تفاهم نامه را گامي جهت ايجاد نظام منسجم نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب بر اساس دستورالعمل ها و رويه هاي ابلاغ شده از طرف شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور و وزارت نيرو دانست و اضافه کرد : سازمان نظام مهندسي ساختمان استان با برگزاري دوره هاي آموزشي نظارت بر انشعابات آب و فاضلاب در قالب دستورالعمل هاي آبفاي استان براي مهندسين مجري و بازرس واجد شرايط و اخذ آزمون پايان دوره با نظارت راه و شهرسازي اقدام خواهد نمود.

وي ادامه داد: تقسيم و ارجاع کار نظارت بر انشعابات آب و فاضلاب ساختمان ها توسط مهندسان مکانيک داراي پروانه اشتغال بر عهده سازمان نظام مهندسي استان خواهد بود.

مهندس پورحبيب افزود : با توجه به اينکه مدت اجراي اين توافقنامه پنج سال تعيين شده و جهت دوره هاي بعدي قابل بازنگري و تجديد است کميته هماهنگي استان ، جهت نظارت همچنين تسريع در اجرايي شدن اين تفاهم نامه تشکيل شده است.

مهندس لطفي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان گيلان ضمن خيرمقدم به حاضرين در جلسه با تاکيد بر  ضرورت استفاده از نيروهاي متخصص در انجام امور با توجه به تاريخچه شرکت آب و فاضلاب گفت : سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان پتانسيل لازم و تخصص و تعهد کافي جهت توسعه و رشد ارائه خدمات مناسب به بهره برداران را داراست. و از ظرفيت اين سازمان در بعد کمي و کيفي مي توانيم بهره مند شويم و حلقه ارتباطي شرکت آب و فاضلاب ، سازمان نظام مهندسي با ارباب  رجوع  دفاتر پيشخوان هستند که موجب تسهيل امور براي مشترکين و بهره برداران مي شوند.

وي وجود آب در اين استان را موهبتي الهي عنوان کرد و گيلان را جز معدود استان هايي  دانست که در اين زمينه وضعيت بهتري نسبت به ساير استان ها داراست و با اشاره به فاز دوم تصفيه خانه افزود: اين تصفيه خانه يکي از مدرن ترين تصفيه خانه هاي استان است که در آينده نزديک مي توانيم تنها از همين تصفيه خانه ها جوابگوي 75درصد از جمعيت شهري استان باشيم.

مهندس لطفي با اشاره به توليد مناسب آب شرب در استان گفت : گيلان توانايي اين را دارد  که در حوزه بسته بندي آب و ورود به اين بازار اقدام نمايد و مي بايست از اين پتانسيل براي ايجاد بازارهاي جديد استفاده کند.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان گيلان بااشاره به تفاهم نامه نظارت بر نصب انشعابات آب ( کنتورهاي آب ) و انشعابات فاضلاب گفت: فرآيند تفاهم نامه و واگذاري اين فعاليت به سازمان نظام مهندسي ساختمان ، مسيري کاملا منطقي است که اين واگذاري فعاليت با آموزش و انتقال تجارب گذشته اين سازمان همراه خواهد بود و اين شرکت تجربه خوبي در واگذاري تصفيه خانه رشت به بخش خصوصي داشته است.

در ادامه مهندس خاوري ، مديرکل راه و شهرسازي استان گيلان رابطه خوب مابين دستگاه هاي اجرايي استان را فرصت بسيار مناسبي جهت رشد شاخص هاي توسعه استان دانست و پيشرفت گيلان را در گرو همکاري و همراهي سازمان ها عنوان کرد.

مديرکل راه و شهرسازي استان گيلان تفاهم نامه هاي اين چنيني را فرصت مناسبي براي اشتغال زايي دانست و با اشاره به  رکود موجود در بازار ساخت و ساز گفت : از آن جايي که سياست دولت در واگذاري فعاليت ها به بخش خصوصي و کوچک کردن بدنه دولت و دستگاه هاي دولتي است ، اين تفاهم نامه ها گام موثري در نيل به اين اهداف هستند.

وي اعلام کرد: اداره کل راه و شهرسازي بسياري از فعاليت هاي خود را در قالب تفاهم نامه به بخش خصوصي واگذار کرده است و مهم ترين گام در اين تفاهم نامه ها اين است که فرآيند ارائه خدمات چه از لحاظ کمي و چه کيفي بهبود يابد تا به نتايج مورد نظر از واگذاري فعاليت ها به بخش خصوصي برسيم نه اينکه مردم و شهروندان را با مشکلات و پيچيدگي هاي بيشتري مواجه کنيم.

سپس مهندس عبدالرضا قاسميان لنگرودي رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان با تشکر از کليه طرفين اين تفاهم نامه و تلاش هاي صورت گرفته در خصوص تسريع در انعقاد آن، گفت : در زمينه تفاهم نامه ها در سازمان نظام مهندسي ، تفاهم نامه اي با شرکت گاز استان در بخش بازرسي گاز خانگي داشتيم که بازرسي گاز صنعتي نيز به آن اضافه شده است ، همچنين با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گيلان ، تفاهم نامه اي در مورد تفکيک آپارتمان ها داريم ، همچنين تفاهم نامه هايي با اداره کل استاندارد (نظارت بر آسانسورها) و شرکت توزيع برق استان داريم که در حال اجرا بوده و روند آن ها قابل قبول و مثبت است.

مهندس قاسميان ادامه داد: در تمامي مراحل اجراي اين تفاهم نامه ها ، کمک و حمايت اداره کل راه و شهرسازي استان را نيز داشته ايم و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان نيز سعي بر نظارت دقيق در اجراي اين تفاهم نامه ها دارد تا بتواند از ظرفيت هاي سازمان براي تخصصي کردن فعاليت ها استفاده کنيم.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان با تاکيد بر رعايت حقوق بهره برداران افزود: تمامي تلاش ما به عنوان بخشي از اين جامعه ارائه خدمات مناسب است و اين نظارت ها جهت ارتقاء کمي و کيفي خدمات با شدت بيشتري پيگيري مي شود و اميدواريم بتوانيم در انجام اين تفاهم نامه نيز مانند ساير تفاهم نامه هاي پيشين قدم هاي موثري برداشته باشيم.

 

آخرین اطلاعیه ها

انتخاب رئیس و دبیر جدید گروه تخصصی مکانیک

29 شهریور 1393
انتخاب رئیس و دبیر جدید گروه تخصصی مکانیک

انتخاب  رئيس  و  دبیر  جديد گروه تخصصي مكانیک ...

مجمع عمومی مهندسان مکانیک

27 بهمن 1392
مجمع عمومی مهندسان مکانیک

مجمع عمومی مهندسان مکانیک سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ...

ریاست گروه تخصصی مکانیک

05 دی 1392
ریاست گروه تخصصی مکانیک

در تاریخ 1392/10/04 گروه تخصصی مکانیک آقای مهندس پژمان پورحبیب را با...

مجمع عمومی فوق العاده -نوبت اول

28 تیر 1392

مجمع عمومی بطور فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان نوبت اول...

تبلیغات شماره 2
تبلیغات شماره 2
تبلیغات شماره 1

تماس با ما

شماره تلفن مستقیم: 2254874

 شماره نمابر: 5521342

شماره موبایل: 09111362476

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید کنندگان

بازديد امروز :2
بازديد روز گذشته :16
بازديد اين هفته :18
بازديد اين ماه :195
مجموع آمار بازديد ها :14583

وضعیت آب و هوا