خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

 

به پايان آمد يك دفتر ... شكايت همچنان باقيست !!!

 در پايان انتخابات دوره ششم هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان در تاريخ  14/06/91 كسي فكر نميكرد اهداف فرصت طلبانه عده اي جاه طلب هزينه سنگيني را به شركت كنندگان در انتخابات وارد و شيريني پیروزی را برایشان تلخ كند. تقريبا يكماه از پايان انتخابات گذشته بود كه ناگهان زمزمه هاي همين جاه طلبان قدرت دوست برای اولین بار شنیده شد كه چون دانشنامه های شما مرتبط است پس شما صلاحيت شركت در انتخابات را نداشتيد!!!

و این در حالي بود که ما پروانه اصلي را در رشته هاي تاسيسات مكانيكي ساختمان دارا بوديم و هستيم  ...

 كسي باورش نميشد همين استدلال پوچ، دو سال وقت و عمر بگيرد تا به خودشان ثابت كنيم كه حرفتان غلط هست. دو سال گذشت تا به وزارت راه و شهرسازي ثابت كنيم پنج دوره انتخابات گذشته ایی كه خودش بر همين منوال برگزار كرده بود، صحيح است!!! كجاي دنيا چنين است كه شركت كنندگان ثابت كنند كه برگزار كنندگان درست برگزار كرده اند!!!

مديران دولت گذشته متكبرانه تفسير قانون كردند و متكبرانه امضاهايشان را بر اسناد صادره فراموش كردند!!! حرفهايمان را نشنيده گرفتند!!! این مدیران به سادگي 2500 راي از 4500 راي اخذ شده در انتخابات نظام مهندسی ساختمان گیلان را با اختيارات نانوشته باطل فرض كرده و نفرات سوم و هفتم را بجاي اول و دوم معرفي نمودند!!!

تا به امروز تنها از طرق قانوني و با تكيه بر قانون و دادگاههاي صالحه كشور با اميد بر پشتوانه شما عزيزان با تكيه بر آراي نخبگان جامعه بدون هيچ شبه اي در استدلالمان ثابت كرديم كه برگزار كنندگان درست برگزار كردند!!! ثابت کردیم حق با ما بود . در اين مسير به نمايندگان مجلس ، مسئولين استاني و كشوري دست دراز كرديم و همه آنها كه شايد بيشترشان عضو اين سازمان هم بودند در ميانه راه دستانمان را رها كردند!!! پشتمان را خالي كردند و با سياست كنارمان گذاشتند!!! اما ما نا اميد نشديم. چون دل به رابطه ها نبسته بوديم و اكنون هم نبسته ايم، با پشتگرمي به آراي شما و با ضابطه ها جلو رفتيم .  نه نا اميد و نه تطميع شديم و نه از حقمان كوتاه امديم . آرايتان را معامله نكرديم و  نميكنيم .

بر اين باور بوديم و هستيم كه اگر نتوانيم حقمان را بگيريم هرگز نميتوانيم حقتان را بگيريم. وكيلي كه نتواند حق خود را ثابت كند هرگز نميتواند حق موكلان خويش را بگيرد. آنقدر سماجت به خرج داديم آنقدر پيگيري كرديم تا حقتان را گرفتيم.  

جالبتر از همه در اين مسير متوجه شديم كه عده اي چه قيافه هاي مظلومانه و حق به جانبي را گرفته اند و سعي دارند با نشستن در جايگاه ديگران و غصب آن، پیشینه با علامت سوال خود و دوستان خود را به هر نحوي بپوشانند!!! همينها ميگفتند نشستن بر روي صندلي هيات مديره هدف نيست و هدف خدمت كردن است و اكنون فرياد ميزنند حكم قطعي دادگاه را قبول نداريم!!! كساني كه به حكم دادگاه تن نميدهند فكر ميكنيد به قانون تن ميدهند !!؟؟؟؟

اينجانبان در آبانماه 92 زماني كه حكم بدوي دادگاه مبني بر محق بودن عضویت در هيات مديره در دستان ما بود عزيزي بر اين صندلي نشست كه حق قانوني اش نبود و اين محق نبودن را در بوق و كرنا كرد !!!‌  اما ما به احترام نامه وزارت راه و شهرسازي و نيز اينكه اعضاي محترم مكانيك سازمان بايد نماينده اي جهت پيگيري امور در هيات مديره داشته باشند، سكوت كرديم و به ايشان هم عرض كرديم تا زماني كه  حکم قطعی دادگاه صادر نشده بر خود تكليف ميدانيم سكوت كنيم و نيز دست جنابعالي را براي همكاري و احقاق حقوق مهندسين مكانيك و سازمان ميفشاريم  و منافع تمامي اعضاي محترم و اعضاي محترم مكانيك را بر حقوق خود ارجح تشخيص مي دهيم. زماني هم كه حكم قطعي دادگاه صادر گرديد به همين دوست عزيز پیشنهاد کردیم كه بهترين گزينه استعفاست که جهت حرمت گذاشتن به قانون بوده و با اين كار احترام خودتان، قانون و نماينده واقعي اعضاء حفظ خواهد شد اما متاسفانه از روز اول انتخاب، تاكنون ايشان تنها بدنبال اين صندلي بوده و حتي زمانيكه نامه وزارت راه و شهرسازي ابلاغ گرديد ايشان حاضر به ترك اين سمت نبوده اند ... واقعا بر همت و تلاش و پشتكار ايشان بايد احسنت گفت !!!‌ .....

حال سوالهای زیادی بی پاسخ مانده ... دوسال عمر برباد رفته را چه کسانی برمیگردانند ..؟ دوسال اجرای نادرست قانون را چه کسانی پاسخ میدهند؟ دوسال معطل گذاشتن خواست اعضاء را چه کسانی پاسخ می دهند؟ دوسال تن ندادن به خواسته اعضا در یک انتخابات دمکراتیک را چه کسانی پاسخ میدهند؟ چه کسانی عدم تکرار چنین غیر قانونی هایی را تضمین میکند؟ چه کسانی باید بخاطر باطل فرض کردن 2500 رای اعضاء تنبیه شوند؟ چه کسانی باید بخاطر تغییر در نتیجه انتخاب اعضاء تنبیه شوند؟ چه تضمینی وجود دارد دوباره در یک انتخابات دو اعتبارنامه با دو استدلال متناقض صادر نشود؟ چه تضمینی وجود دارد تا دوباره اگر افرادی بر خلاف میلمان توسط نخبگان جامعه انتخاب شدند مدیران آراء را بپذیرند و به قانون تن دهند؟ و اینها به نظرمان درس عبرت محکمتری را میخواهند و به نظر میرسد باید به عده ای که با یک تفسیر به رای قانون سعی داشتند انتخاب اعضاء را نادیده بگیرند چنان تو دهنی محکمی زد که دیگر بار هوس مدیریت کردن غلط را از سرشان بیرون کنند ... چنان هزینه ای باید بدهند که دیگر بار مدیریت کردن در یک نظام پر از نخبه را آسان نپندارند ..

در نهایت بر خود فرض ميدانيم تا از تمامي اعضاي محترم و دوستان و دلسوزان و متعهدان به قانون تقدير و تشكر كنيم و به آنان اين اطمينان را بدهيم كه با همين سماجت و اصرار بر قانونگرايي از حقوق تمامي مهندسان عضو سازمان دفاع کرده و متخلفان را قانونی مواخذه كنيم .

با احترام و با انتخاب اعضاء و با حکم قاطع و قطعی دادگاه مینویسیم و امضا میکنیم ...

 

                 دکتر سید رضا مطلبی                                               مهندس پژمان پورحبیب

عضو اصلی هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان                  عضو علی البدل هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان

آخرین اطلاعیه ها

انتخاب رئیس و دبیر جدید گروه تخصصی مکانیک

29 شهریور 1393
انتخاب رئیس و دبیر جدید گروه تخصصی مکانیک

انتخاب  رئيس  و  دبیر  جديد گروه تخصصي مكانیک ...

مجمع عمومی مهندسان مکانیک

27 بهمن 1392
مجمع عمومی مهندسان مکانیک

مجمع عمومی مهندسان مکانیک سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ...

ریاست گروه تخصصی مکانیک

05 دی 1392
ریاست گروه تخصصی مکانیک

در تاریخ 1392/10/04 گروه تخصصی مکانیک آقای مهندس پژمان پورحبیب را با...

مجمع عمومی فوق العاده -نوبت اول

28 تیر 1392

مجمع عمومی بطور فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان نوبت اول...

تبلیغات شماره 2
تبلیغات شماره 2
تبلیغات شماره 1

تماس با ما

شماره تلفن مستقیم: 2254874

 شماره نمابر: 5521342

شماره موبایل: 09111362476

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید کنندگان

بازديد امروز :2
بازديد روز گذشته :16
بازديد اين هفته :18
بازديد اين ماه :195
مجموع آمار بازديد ها :14583

وضعیت آب و هوا